Az új történetem (ami nagyjából 14-15 éve leledzett a fejemben) elkészült, és Wattpadon jelenik meg, folytatásos regényként. Máris olvasólistára tehetitek!
A szépséges borítót Tolnay Lili tervezte:
Mire számíthatsz a sztoriban?
Egy jövőben játszódó fantasy magyar szállal Az újrazöldített bolygón kialakult birodalmak Két szerelmes a hatalmas Nyolcak eszközeiként Feminizmus, matriarchátus Egy ökodiktatúraEgy titokzatos szérum
Fülszöveg:
Lídia Thwaites tizenöt évesen jött rá, hogy nemcsak a Végrengetegről hazudnak neki, de a történelemről is. Azóta kezelik őrültként – hisz furcsán kezdi beszélni a száraz nyelvet, ráadásul gyakran meglóg Keleti Végről. Lídia a tiltott határon túlra merészkedik, és Tábor lakóival barátkozik: a vértörzsek hosszú életű tagjainak sziklába vájt otthonai, gyógyfüvei és családias vacsorái elvarázsolják. Különösen a fiatal vadász, Erik vonzza, aki révén igaz barátokra talál.
Csakhogy mire Lídia betölti a húszat, Eriknek el kell vennie a számára kijelölt Tarát. A fiú Lídiát választja, és ez a törzs fejét, Lazarust is aggasztja – Tábor békéje forog kockán. De Lídiának hamarosan nem az erdőből való kitiltás lesz a legnagyobb gondja: egy pusztító gyújtogatás mindent megváltoztat, és Lazarust is megrémíti, hogy jégtündérek merészkednek a vidékre. Kiderül, a törzsfő is titkolózik a múltról: kénytelen mesélni a Nyolcak Tanácsáról, a Burjánzó Háborúról és a szérumról, ami régen újrazöldítette a világot. A szérum feltalálója, a jégtündérek ősanyja a mai napig él, és Hótor földjén uralkodik. A szerelmesek, Lídia és Erik belekeverednek a Nyolcak játszmájának kellős közepébe – életveszélyes kalandok várnak rájuk, és hiába érzik magukat becsapva, rajtuk múlhat a jövő.
Minden szerdán új rész! Nagyon szerettem ezen a történeten dolgozni, tele van aktuális, fontos, izgalmas témákkal, úgyhogy gyertek olvasni IDE, Wattpadra!
Dóra xx





